Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Zapowiedź dużych opadów śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed dużymi opadami śniegu. Przewiduje się w nocy 28/29 listopada wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 cm, w górach od 20 do 25 cm. W ciągu dnia opady śniegu wyniosą od 5 do 10 cm. W całym okresie przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości 25-30 km/h oraz porywami wiatru do 45 km/h.
Wystąpią utrudnienia komunikacyjne. Mogą tworzyć się zaspy.


Pierwszy śnieg. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie są gotowe

Dzisiaj w województwie śląskim spadł pierwszy śnieg. Ponieważ temperatury są dodatnie, nie utrzymuje się on na jezdni. Jednak lokalnie, szczególnie w górach, w godzinach nocnych jezdnie dróg mogą być pokryte śniegiem. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.


Czy ciąg pieszo-rowerowy między Porajem a Żarkami Letniskiem jest drogą powiatową?

W ubiegłym tygodniu zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż DW 791 i przebudowa obiektów mostowych między Porajem a Żarkami Letniskiem. Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu ub. roku. W jej ramach przebudowano sieć energetyczną i teletechniczną, przebudowano dwa mosty i dwa przepusty, oraz wybudowano liczącą ok. 5,5 km długości ścieżkę pieszo-rowerową. Przedsięwzięcie było skomplikowane ze względu na konieczność przebudowy instalacji energetycznych. Droga była przez kilka miesięcy zamknięta, bowiem przebudowywano dwa mosty i przepusty. Ze zdziwieniem dowiedzieliśmy się o "oficjalnym otwarciu ścieżki pieszo-rowerowej we wtorkowy wieczór 16 listopada" .Na zamieszczonej, na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Myszkowie, fotografii Łukasz Stachera przecina wstęgę otwierając ścieżkę pieszo-rowerową.


Pszczyna: ul. Bielska (DW 933) wyremontowana

Zdjęcie

Zakończyły się roboty budowlane przy remoncie DW 933 w Pszczynie. Przedwczoraj ułożono ostatnią, ścieralną warstwę nawierzchni, na odcinku między stacją paliw a skrzyżowaniem z ul. Jagiełły.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl