Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Utrudnienia w ruchu na drogach wojewódzkich

W związku z trwającymi remontami i przebudową niektórych odcinków dróg wojewódzkich występuje wiele utrudnień w ruchu. Przeważnie polegają one na wyłączeniu jednego z pasów ruchu. W takich przypadkach wprowadzony jest ruch wahadłowy. W miejscach, gdzie droga jest poszerzana lub budowane są chodniki, ruch odbywa się w dwóch kierunkach, ale występuje zwężenie jezdni i często, wprowadzone jest ograniczenie prędkości.


Pszczyna: Kolejny odcinek DW 933 wyremontowany

Zdjęcie

Dzisiaj, tj. 29 października br. otwarty dla ruchu został kolejny, wyremontowany odcinek ul. Bielskiej w Pszczynie. Od dziś możliwy będzie przejazd ul. Bielską od ronda na skrzyżowaniu Bielskiej z Korfantego i Cieszyńską (DW 939) do skrzyżowania z ul. Władysława Jagiełły. 
Droga na tym odcinku, liczącym ok. 216 m została gruntownie wyremontowana. Wymieniono wszystkie warstwy konstrukcyjne, powstały nowe chodniki, zatoka autobusowa, wysepki rozdzielające ruch pojazdów oraz oznakowanie poziome i pionowe.


XX Konwent Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich

W Opalenicy, od 18 do 20 października br. obradował XX Konwent Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich, w którym uczestniczył także Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach.
Dyrektorzy zrzeszeni w Konwencie  dokonali analizy sytuacji w drogownictwie w poszczególnych województwach. Szczególną uwagę zwrócono na aspekty prawne i finansowe realizacji zadań inwestycyjnych. 
Upoważniono Prezydium do wystąpienia do Konwentu Marszałków i parlamentarzystów z prośbą o zapewnienie w budżecie państwa (począwszy od 2012 roku) środków na budowę połączeń istniejącej sieci drogowej z autostradami i drogami ekspresowymi.


Liderzy Branży Infrastruktury nagrodzeni

Zdjęcie

Podczas tegorocznej, ósmej już edycji Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej INFRASTRUKTURA 2010, które odbyły się między 13 a 15 października br. w Warszawie, wręczono nagrody laureatom konkursu Liderzy Branży Infrastruktury. Nagrody wręczał m.in. Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, członek kapituły konkursu, w której zasiadają także: prof. Adam WysokowskiJerzy Polaczek, poseł na Sejm RP, Grzegorz Stech, dyrektor ZDW w Krakowie, Ewelina Nawara, redaktor naczelna czasopism „Drogi” i „Obiekty Inżynierskie” oraz Andrzej Kozłowski, dyrektor wydawnictwa Media Pro.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl