Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Czy ciąg pieszo-rowerowy między Porajem a Żarkami Letniskiem jest drogą powiatową?

W ubiegłym tygodniu zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż DW 791 i przebudowa obiektów mostowych między Porajem a Żarkami Letniskiem. Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu ub. roku. W jej ramach przebudowano sieć energetyczną i teletechniczną, przebudowano dwa mosty i dwa przepusty, oraz wybudowano liczącą ok. 5,5 km długości ścieżkę pieszo-rowerową. Przedsięwzięcie było skomplikowane ze względu na konieczność przebudowy instalacji energetycznych. Droga była przez kilka miesięcy zamknięta, bowiem przebudowywano dwa mosty i przepusty. Ze zdziwieniem dowiedzieliśmy się o "oficjalnym otwarciu ścieżki pieszo-rowerowej we wtorkowy wieczór 16 listopada" .Na zamieszczonej, na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Myszkowie, fotografii Łukasz Stachera przecina wstęgę otwierając ścieżkę pieszo-rowerową.


Pszczyna: ul. Bielska (DW 933) wyremontowana

Zdjęcie

Zakończyły się roboty budowlane przy remoncie DW 933 w Pszczynie. Przedwczoraj ułożono ostatnią, ścieralną warstwę nawierzchni, na odcinku między stacją paliw a skrzyżowaniem z ul. Jagiełły.


Zrealizowane inwestycje

Jutro, 16 bm. odbędzie się odbiór oznakowania poziomego i pionowego na wyremontowanym odcinku DW 919 w Raciborzu. Przypomnijmy, że prace przy remoncie DW 919 w Raciborzu rozpoczęły się w drugiej połowie października 2009 roku. Gruntownie wyremontowany został odcinek o długości 3,255 km. Droga zyskała nową podbudowę i wszystkie bitumiczne warstwy konstrukcyjne. Wyremontowano także chodniki i podjazdy.  Koszt inwestycji to 7,9 mln złotych. Roboty już się zakończyły, jednak inwestycja nie została zakończona, bowiem trwają procedury odbioru.


Utrudnienia w ruchu na drogach wojewódzkich

W związku z trwającymi remontami i przebudową niektórych odcinków dróg wojewódzkich występuje wiele utrudnień w ruchu. Przeważnie polegają one na wyłączeniu jednego z pasów ruchu. W takich przypadkach wprowadzony jest ruch wahadłowy. W miejscach, gdzie droga jest poszerzana lub budowane są chodniki, ruch odbywa się w dwóch kierunkach, ale występuje zwężenie jezdni i często, wprowadzone jest ograniczenie prędkości.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl