Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Zmiana organizacji ruchu na DW 931

Zdjęcie

Trwa remont pięciu mostów w ciągu DW 931 skrzyżowaniami z DK 44 i DK 1. Prace trwają od kwietnia tego roku. Od tego czasu zamknięty był ruch między Bojszowami a skrzyżowaniem DW 931 z DK 44. Potem zamknięty dla ruchu był odcinek o Bojszów do Międzyrzecza. W piątek, 19 bm. otwarto ten odcinek drogi.


Przejazd pod torami kolejowymi w Pszczynie gotowy

Zdjęcie

Już wkrótce otwarty zostanie dla ruchu przejazd pod torami kolejowymi w ciągu DW 933 w Pszczynie. Obiekt był gotowy w połowie sierpnia br. Od tego momentu rozpoczęła się procedura odbioru. Przeprowadzono badania laboratoryjne, których wyniki są podstawą do stwierdzenia czy jakość zastosowanych materiałów i wykonanie obiektów spełnia normy jakich wymaga ZDW w Katowicach. Badania jakości wykonanych prac i zastosowanych materiałów wykazały, że spełniają one wymogi jakie zawarto w umowie z wykonawcą.


Prom w Grzegorzowicach nieczynny

Zdjęcie
Nie funkcjonuje przeprawa promowa na Odrze w Grzegorzowicach, w ciągu DW 421. Po obfitych ulewach w ubiegłym tygodniu, poziom wody w Odrze znacznie się podniósł. W tych warunkach prom nie może pływać.

Most w Żywcu przejezdny

Wczoraj wieczorem, ok. 21.00 przywrócono ruch na „starym moście” w Żywcu, w ciągu DW 945. Woda w Sole powoli opada i nie ma już ryzyka, że niesione przez nią pnie drzew uszkodzą konstrukcję mostu.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl