Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

DW 924 otwarta po tragicznym wypadku

Zdjęcie

Dziś ok. godziny 22.00 otwarto dla ruchu DW 924. Droga była zamknięta od wczorajszego popołudnia z powodu tragicznego wypadku. Z wiaduktu nad torami kolejowymi stoczył się ciągnik siodłowy z cysterną. Kierowca zginął.


Nowe opady. Trudna sytuacja na drogach

Ostatni weekend przyniósł bardzo duże opady śniegu. Wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne, jednak na niektórych odcinkach jeszcze dziś rano występowały utrudnienia w ruchu.
Na DW 417, w powiecie raciborskim droga została zawiana śniegiem z pól i ruch odbywał się jednym pasem. Podobna sytuacja występowała na DW 917, także w powiecie raciborskim.


Awaryjna naprawa DW 919 w Sośnicowicach

Od dzisiejszego poranka zamknięty jest dla ruchu liczący ok. 200 m oddcinek DW 919 w Sośnicowicach, od Rynku w kierunku Trachów i Raciborza.


DW 933: Bielska w Pszczynie otwarta dla ruchu

Dzisiaj otwarto dla ruchu wyremontowaną ul. Bielską w Pszczynie (fragment DW 933). Kosztem ok. 70 mln złotych miasto zyskało nowoczesną arterię komunikacyjną. 
We wrześniu br. otwarto przejazd pod torami na ul. Bielskiej. Jego budowa zakończyła się w połowie sierpnia br. Trwała niespełna 17 miesięcy. Przejazd powstał w miejscu, gdzie przez kilkanaście lat samochody jeździły prowizorycznym wiaduktem. Został on zdemontowany w październiku 2008 roku, a w kwietniu roku ubiegłego rozpoczęła się budowa przejazdu pod torami.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl