Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Otwarcie ofert w przetargu na przebudowę DW 933

Dziś przed południem otwarto oferty złożone w przetargu na przebudowę DW 933. Roboty budowlane podzielone zostały na dwie części:

  • część A: „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 933 – odcinek I”,
  • część B: „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 933 – odcinek II”.

Część „A” to odcinek DW 933 bięgnący na terenie Wodzisławia Śląskiego i gminy Mszana i liczy ok. 7,2 km (od skrzyżowania DW933 z DK78 do ronda stanowiącego początek Drogi Głównej Południowej stanowiącej obwodnicę Jastrzębia Zdrój, za obiektem mostowym nad rzeką Szotkówka).

Z kolei część „B” to odcinek o łącznej długości ok. 16,1 km (od skrzyżowania z DK81 w m. Pawłowice do nowopowstałego ronda na skrzyżowaniu z ul. Żorską (w okolicy cmentarza).

 


Sprzątanie po wichurach

Wichury, które występowały w ostatnich dniach nie spowodowały większych uszkodzeń na drogach wojewódzkich.

Ekipy odpowiedzialne za utrzymanie ruchu sukcesywnie oczyszczają pas drogowy z połamanych gałęzi oraz dokonują cięć uszkodzonych gałęzi drzew, by zapobiec potencjalnemu zagrożeniu.

W ciągu DW 408 i DW 907 na terenie powiatu gliwickiego stwierdzono kilka wiatrołomów z terenu leśnego powalonych do drogi. Zostały one pocięte i usunięte przez Straż Pożarną.

W powiecie raciborskim wichura połamała wiele drzew i krzewów w lasach przyległych do dróg wojewódzkich. Przedstawiciele Lasów Państwowych zostali poinformowani o konieczności usunięcia pni drzew, koron i gałęzi z terenów przylegających do pasa drogi.

Wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne. Sprzątanie po wichurach potrwa jeszcze około tygodnia.


Plany inwestycji i remontów na 2019 rok

W tegorocznym planie rzeczowo-finansowym dla ZDW w Katowicach, będącym konkretyzacją zapisów budżetu, określono jakie przedsięwzięcia realizowane będą w tym roku.

Ogólnie ZDW w Katowicach na 2019 rok dysponuje kwotą nieco ponad 287,2 mln zł. Z tego na remonty przeznaczonych jest 33 mln zł, na bieżące utrzymanie 21,1 mln zł a na inwestycje 87 mln zł. Realizowane inwestycje dofinansowane będą kwotą prawie 103 mln zł z funduszu UE i 43,3 mln z budżetu województwa śląskiego jako wkład własny.

 


Uwaga na wichury!

Na terenie całego województwa, szczególnie w górach notuje się silne wichury. Służby bieżącego utrzymania dróg wojewódzkich są w pogotowiu. Spodziewane są utrudnienia w ruchu w postaci powalonych drzew i konarów.
Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl