Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

DW 931 otwarta, ale nie cała!

Do informacji o zmianie organizacji ruchu na DW 931, między Jankowicami a Bojszowami wkradła się nieścisłość. W poniedziałek, 17 bm. otwarto przejazd mostem nad potokiem Korzyniec. Ruch odbywa się wahadłowo i jest sterowany sygnalizacją świetlną. Wprowadzony jest zakaż przejazdu pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 t.


Strona ZDW w Katowicach w nowej odsłonie

Zdjęcie

Prezentujemy Państwu odświeżoną stronę www Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Staraliśmy się tak zmienić układ graficzny, by witryna była bardziej przejrzysta i łatwiej było znaleźć w niej potrzebne informacje.

 

autor: Ryszard Pacer

DW 931 otwarta od poniedziałku

W poniedziałek, 17 stycznia br. otwarta będzie dla ruchu DW 931. Droga była zamknięta od wiosny z powodu remontu pięciu mostów nad rzekami i potokami między Bojszowami a Jankowicami.


Kto powinien odśnieżać chodniki? Analiza prawna

Zdjęcie

Przyszła odwilż, jednak zima trwa. Jak co roku wiele osób zwraca się w tym czasie do ZDW w Katowicach o informacje na temat obowiązku odśnieżania chodników, szczególnie tych, które położone są w pasie drogowym dróg wojewódzkich.

W związku z tym informujemy, że kwestie dotyczące zimowego utrzymania chodników zostały uregulowane w ustawie z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005 r. Nr 236 poz. 2008, tekst jednolity, ze zm.).
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl