Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Plany inwestycji i remontów na 2019 rok

W tegorocznym planie rzeczowo-finansowym dla ZDW w Katowicach, będącym konkretyzacją zapisów budżetu, określono jakie przedsięwzięcia realizowane będą w tym roku.

Ogólnie ZDW w Katowicach na 2019 rok dysponuje kwotą nieco ponad 287,2 mln zł. Z tego na remonty przeznaczonych jest 33 mln zł, na bieżące utrzymanie 21,1 mln zł a na inwestycje 87 mln zł. Realizowane inwestycje dofinansowane będą kwotą prawie 103 mln zł z funduszu UE i 43,3 mln z budżetu województwa śląskiego jako wkład własny.

 


Uwaga na wichury!

Na terenie całego województwa, szczególnie w górach notuje się silne wichury. Służby bieżącego utrzymania dróg wojewódzkich są w pogotowiu. Spodziewane są utrudnienia w ruchu w postaci powalonych drzew i konarów.
Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.


Obwodnica Myszkowa jednym z ważniejszych przedsięwzięć dofinansowanych z funduszy unijnych

Zdjęcie

Ogłoszone są przetargi na przebudowę DW 933 oraz budowę wschodniej obwodnicy Raciborza. Skończyła się budowa obwodnicy Woźnik i trwają prace przy budowie obwodnicy Buczkowic. Wszystkie te inwestycje współfinansowane są z unijnych dotacji.

Jednym z bardziej znaczących przedsięwzięć już wykonanych w bieżącej perspektywie unijnego budżetu (lata 2014-2020) jest obwodnica Myszkowa stanowiąca nowy przebieg DW 791. Oddana została do użytku w listopadzie ub. roku.


Most w Rudach jest rozbierany

Zdjęcie

Kilka dni po otwarciu tymczasowej przeprawy przez rzekę Rudę w miejscowości o tej samej nazwie w ciągu DW 919, rozpoczęła się rozbiórka starego mostu. Tempo prac musi być szybkie, bo w listopadzie br. nowy obiekt – zgodnie z umową – ma być gotowy.

Wykonawca przygotowuje już sprzęt i materiały do wiercenie otworów  pod pale, które zagłębione w grunt będą podtrzymywać konstrukcję nowego mostu.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl