Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

ZDW w Katowicach wspiera Policję

Zdjęcie

Na prośbę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach tut. Zarząd wspiera Policję, której aktualnym zadaniem jest ochrona zamkniętych przejść granicznych. W ciągach dróg wojewódzkich znajdują się 4 przejścia - 1 ze Słowacją na DW945 w Korbielowie i 3 z Czechami na DW943 w Jasnowicach, DW 916 w Pietraszynie oraz DW917 w Krzanowicach. W dniu 16 marca ustawiono znaki drogowe i zapory uniemożliwiające przejazd. Dotychczasowe procedury uzgodnione ze Strażą Graniczną nie przewidywały całkowitego zamknięcia ww. przejść a jedynie czasowe wprowadzenie kontroli, co już kilkukrotnie miało miejsce.


Zarząd Dróg Wojewódzkich nadal pracuje

W związku z informacją dotyczącą poddaniu się kwarantannie Zarządu Województwa Śląskiego, który jest na podst. art. 19 ust.2 pkt 2 Ustawy o drogach publicznych zarządcą dróg wojewódzkich informujemy, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wykonuje zadania zarządcy drogi na podst. art. 21 ust. 1 i 1a ww. ustawy.

 


Zamknięte przejścia graniczne na drogach wojewódzkich!

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym zamknięte są przejścia graniczne na DW 916 i DW 917 w powiecie raciborskim, DW 943 w powiecie cieszyńskim i DW 945 w powiecie żywieckim.

Lista wszystkich utrudnień w ruchu dostępna jest na stronie: Mapa utrudnienień w ruchu – ZDW w Katowicach.


Informacja w sprawie funkcjonowania Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w okresie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 (koronawirusa)

 

 

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (koronawirusa), aby skutecznie chronić zdrowie klientów i pracowników Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach zawiadamiamy o tymczasowym ograniczeniu dostępności Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach dla klientów.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl