Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Certyfikat ISO potwierdzony

Jak co roku w ZDW w Katowicach przeprowadzono audyt Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z normą ISO 9001:2015. Także w tym roku potwierdzono ważność Certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością według normy PN-EN ISO 9001:2015.


ZDW w Katowicach otrzymał certyfikat po raz pierwszy w 2006 r. Coroczne audyty i certyfikacje przeprowadzane od tego czasu, potwierdzają jego ważność.

 


DW 942 w Szczyrku zablokowana po wybuchu gazu

Po wybuchu gazu w Szczyrku nieprzejezdna jest DW 942 w tej miejscowości. Zapewniony jest jedynie przejazd autobusów. Trwa akcja ratownicza. Po jej zakończeniu inspektorzy ZDW w Katowicach dokonają oceny stanu technicznego drogi pod kątem bezpieczeństwa dla użytkowników i otworzą ją dla ruchu.


Uwaga na śliskość na drogach

Prognozy pogody przewidują, że dzisiejszej nocy można spodziewać się opadów marznącego deszczu. Temperatura może spaść poniżej zera. Prosimy kierowców i innych użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. Firmy prowadzące zimowe utrzymanie na drogach wojewódzkich administrowanych przez ZDW w Katowicach są dobrze przygotowane. Do dyspozycji jest 257 pługów i piaskarek, ponad 10 tys. ton soli i prawie 7,2 tys. ton piasku do zwalczania śliskości na drogach wojewódzkich administrowanych przez ZDW w Katowicach. W gotowości do akcji zimowej jest ponad ćwierć tysiąca ludzi.


Politechnika Śląska ze statusem uczelni badawczej

Zdjęcie

Wczoraj,  25 listopada br., na zaproszenie Jego Magnificencji prof. Arkadiusza Mężyka, Rektora Politechniki Śląskiej, Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach uczestniczył w nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu Politechniki Śląskiej. Spotkanie było związane z otrzymaniem przez Politechnikę Śląską statusu Uczelni Badawczej.
W trakcie spotkania Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin wręczył JM Rektorowi Politechniki Śląskiej symbol Uczelni Badawczej.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl