Rozbiórka i budowa wiaduktu nad torami PKP w ciągu drogi wojewódzkiej nr 928 w km 13+342 w miejscowości Kobiór
Zadanie dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
NUMER KONKURSU: 07.01.01-142/15
Przedmiotem przedsięwzięcia była budowa wiaduktu w ciągi drogi wojewódzkiej nr 928, przeprowadzającego ruch samochodowy nad torowiskiem PKP, przebudowa drogi wojewódzkiej nr 928 na dojazdach do obiektu mostowego, przebudowa urządzeń infrastruktury technicznej, kolidujących z inwestycją, budowa sieci oświetleniowej.
Przedmiotowy projekt inwestycyjny obejmował:
- Rozbiórkę istniejącego wiaduktu,
- Budowę nowego wiaduktu, przeprowadzającego ruch samochodowy nad torowiskiem PKP,
- Przebudowę drogi wojewódzkiej nr 928 na dojazdach do obiektu mostowego,
- Przebudowę istniejącego przepustu, biegnącego pod obiektem,
- Przebudowę ulic klasy lokalnej, przebiegających pod wiaduktem,
- Budowę konstrukcji oporowych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 928, na dojazdach do wybudowanego wiaduktu,
- Przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej, kolidujących z inwestycją,
- Budowę sieci oświetleniowej – na odcinku wybudowanego wiaduktu oraz na dojazdach do tego obiektu,
Dodatkowo przedsięwzięcie obejmowało swoim zakresem budowę i rozbiórkę tymczasowego przejazdu i przejścia w poziomie szyn, łączącego ul. Żelazną i ul. Leśników,
a także wycinkę zadrzewienia kolidującego z zaplanowanym zakresem robót.
W rezultacie przeprowadzonych prac istniejący obiekt mostowy – w stanie wyjściowym 12-to przęsłowy został skrócony o 7 przęseł od strony Kobióra. Zlikwidowane przęsła zostały zastąpione nasypem drogowym, ograniczonym obustronnie konstrukcjami oporowymi, z gruntu zbrojonego. Szerokość obiektu uległa zwiększeniu, w stosunku do stanu zastanego, przez obiekt przeprowadzono chodnik oraz ścieżkę rowerową.
Decyzja Zarządu Województwa Śląskiego nr WND-RPSL.07.01.01-00-009/15-02
w sprawie dofinansowania projektu własnego pn.: ,,Rozbiórka i budowa wiaduktu nad torami PKP w ciągu drogi wojewódzkiej nr 928 w km 13+342 w miejscowości Kobiór’’ realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Okres realizacji: 2010-2015
Całkowity koszt inwestycji: 12 520 786,32 zł