Wojciech Malusi

Funkcja: prezes zarządu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, ekspert z ramienia samorządu gospodarczego w sejmowych komisjach: Infrastruktury i Gospodarki

Urodzony: 1950 r., Murowana Goślina koło Poznania

Wykształcenie: mgr administracji

Kariera:Wojciech Malusi urodził się w rodzinie urzędnika kolejowego, przedwojennego działacza PPS i Związku Zawodowego Kolejarzy. W 1968 r. zdał maturę w Technikum Geodezyjno-Drogowym w Poznaniu, w 1973 r. zdobył uprawnienia budowlane w zakresie drogownictwa, a w 1982 r. dyplom w Katedrze Finansów i Prawa Finansowego UAM w Poznaniu. Później został arbitrem w Urzędzie Zamówień Publicznych i zdał egzamin państwowy na członka rady nadzorczej spółek Skarbu Państwa. Pracę rozpoczął w 1968 r. w Powiatowym Zarządzie Dróg i Ulic w Wągrowcu. Tu pracował do 1975 r. przechodząc przez wszystkie szczeble kariery drogowca od majstra, kierownika budowy, kierownika grupy robót po kierownika działu technicznego. Do 1991 r. był pracownikiem Urzędu Wojewódzkiego w Pile, a w latach 1986 –1991 zastępcą a następnie dyrektorem Wydziału Komunikacji. Przez kolejne dwa lata był dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, a przez następne dwa – kierownikiem Działu Techniczno-Organizacyjnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Wałczu. Od 1995 r. piastował stanowisko wiceprezesa, a następnie prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa. W latach 1997-2001 r. był przewodniczącym Komitetu Finansów Publicznych w Krajowej Izbie Gospodarczej, a w latach 1998 – 2002 członkiem Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP. Obecnie jest prezesem zarządu OIGD.

Sukcesy:Do najbardziej spektakularnych osiągnięć Wojciecha Milusiego można zaliczyć modernizację i rozbudowę układów komunikacyjnych w Pile i woj. pilskim oraz kortów tenisowych, tras i skoczni narciarskich w Szczyrku. Wprowadził też pierwszą w Polsce komputerową rejestrację samochodów w woj. pilskim; uczestniczył w uwłaszczaniu i prywatyzacji firm drogowo- mostowych. Wprowadził systemy zarządzania jakością w branży drogowej i przyczynił się do przywrócenia uprawnień budowlanych dla drogowców i mostowców. W 2002 r. zainicjował wydawanie raportu o stanie firm drogowych. Działa na rzecz integracji środowiska drogowców organizując coroczne zawody narciarskie i strzeleckie. Za swe osiągnięcia i zasługi Wojciech Malusi otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty i Brązowy Krzyż Zasługi, a także odznaczenia branżowe i regionalne. Wojciech Malusi mieszka w Warszawie. Ma córkę Monikę. Interesują go Bałkany, narciarstwo zjazdowe i wodne, turystyka rowerowa, motoryzacja, a także muzyka rockowa.

Życiowe motto: Ustawiaj poprzeczkę wysoko, ale zawsze mierz siły na zamiary.


 

do góry/span>