Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Nowa nawierzchnia na wiadukcie w Lublińcu

Zdjęcie

Zgodnie z planem, w sobotę i niedzielę (27 i 28 sierpnia br.) ułożono nowe warstwy nawierzchni na wiadukcie nad torami kolejowymi w Lublińcu, w ciągu DW 906. W piątek nawierzchni została sfrezowana i wyregulowane zostały studzienki kanalizacyjne. W sobotę i niedzielę układano warstwę wiążącą i warstwę ścieralną nawierzchni.

Praca trwała także w nocy z soboty na niedzielę. Wiadukt był przez dwa dni zamknięty. Dziś rano otwarto go dla ruchu. Przejazd odbywał się wahadłowo, bowiem trwały jeszcze prace wykończeniowe.


Rozpoczął się remont nawierzchni przed i na wiadukcie kolejowym, w ciągu DW 906 w Lublińcu

Wczoraj wykonawca rozpoczął frezowanie nawierzchni na odcinku od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Cmentarną. Dziś i jutro regulowane będą zapadnięte studzienki. Ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest sygnlizację świetlną oraz przez uprawnionych pracowników firmy wykonawczej.

W piątek, 26 bm. około godziny 18.00 wiadukt i odcinek drogi do skrzyżowania z ul. Cmentarną zostaną zamknięte dla ruchu. Ustanowiony będzie objazd.


Wyremontowano most nad Kocierzanką

Zdjęcie

W lipcu i sierpniu wyremontowano wyeksploatowany most nad potokiem Kocierzanka w miejscowości Kocierz w ciągu DW 781.

Wyremontowana została płyta pomostowa, wymienione warstwy izolacji, położono nową nawierzchnię. Renowacji poddane zostały także belki podporęczowe i balustrady. Remont kosztował 370 tys. zł.

 


Dziś DW 942 w Wiśle przejezdna

W związku z opadami deszczu dzisiaj na DW 942 w Wiśle roboty nie są prowadzone. Jak informowaliśmy remontowany jest odcinek tej drogi od skoczni w Wiśle Malince w kierunku Szczyrku, do punktu oddalonego o ok. 200 m przed granicą Wisła ze Szczyrkiem.

Droga jest przejezdna. Prosimy o ostrożną jazdę, przestrzeganie ograniczeń wynikających z oznakowania i stosowanie się do poleceń uprawnionych do kierowania ruchem pracowników firmy prowadzącej remont.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl