Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

DW 796 w Chruszczobrodzie będzie zamknięta od 18 do 18 i od 23 do 25 listopada br.

W związku z trwającą przebudową DW 796 w Chruszczobrodzie informujemy, że droga ta na odcinku od skrzyżowania z ul. Dworcową do skrzyżowania z ul. Reja będzie zamknięta jutro i pojutrze, tj. 16 i 17 listopada 2017 r.). Prosimy kierowców o ostrożność, dostosowania się do oznakowania i poleceń osób uprawnionych do kierowania ruchem.

***

Wykonawca zapowiada, że zamknięcie drogi może być przedłużone do 18 listopada br.. Odcinek ten będzie także zamknięty w przyszłym tygodniu, tj. czwartku do soboty (23 do 25 listopada br. włącznie).


Współpraca ZDW w Katowicach z naukowcami w Niemczech

Zdjęcie

W Bergisch Gladbach niedaleko Kolonii w Niemczech otwarto drogowy poligon badawczy i kalibracyjny niemieckiego instytutu Bundesanstalt für Straßenwesen (BASt), czyli Federalnego Instytutu Badawczego Dróg.

W otwarciu uczestniczył Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach, który reprezentował Polski Kongres Drogowy jako jego wiceprezes. Na stronie internetowej Polskiego Kongresu Drogowego znaleźć można szerszą informację na ten temat. Warto dodać, że ZDW w Katowicach współpracuje z BASt od kilku lat. Przedstawiciele tej placówki od kilku lat uczestniczą w organizowanym przez ZDW w Katowicach Śląskim Forum Drogowym.

 


Trwa przebudowa DW 936

Zdjęcie

Portal internetowy www.tuwodzisław.pl opublikował interesujący reportaż o przebudowie DW 936 w Wodzisławiu śl. Przypomnijmy, że na odcinku ok. 4 km cała konstrukcja drogi zostanie rozebrana i wybudowana od nowa. Po obu stronach drogi przebudowane będą także chodniki. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa, zatoki autobusowe i oznakowanie. Koszt przebudowy to 18, 5 mln złotych. Roboty potrwają do jesieni przyszłego roku. Do tego czasu na kolejnych odcinkach objętych przebudową funkcjonować będzie ruch wahadłowy. Wykonawca został zobowiązany przez ZDW w Katowicach, by w czasie zimy, kiedy roboty nie będą prowadzone, ruch był możliwy w obu kierunkach bez wahadeł.


Pocztowy serwer ZDW w Katowicach nieczynny

Z powodu nocnej wichury poczta mailowa ZDW w Katowicach nie działa. Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość. Niezwłocznie po usunięciu awarii przez providera dostarczającego tę usługę naszemu urzędowi, pracownicy odpowiedzą na wszystkie elektroniczne listy według odpowiednich procedur.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl