Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

W górach śnieżyce. Trudne warunki na drogach

Zdjęcie

Tej nocy w Beskidzie Żywieckim i Śląskim zanotowano obfite opady śniegu. Przez kilka godzin nieprzejezdne były DW 781 w rejonie przełęczy Kocierskiej. Mokry śnieg tak obciążył gałęzie drzew, że łamały się i spadały na jezdnię blokując przejazd. Sytuacja była tak niebezpieczna, że trzeba było wycofać strażaków. Dopiero nad ranem, po ustaniu opadów strażacy przystąpili do usuwania konarów i pni drzew.

Także na DW 942, w okolicach przełęczy Salmopolskiej śnieg powalił wiele drzew. Niektóre z nich miały nawet 30 do 40 cm obwodu pnia.


Informacja o kursowaniu promu w Grzegorzowicach

Wahania poziomu wody w Odrze sprawiają, że prom w Grzegorzowicach, w ciągu DW 421 nie zawsze może kursować. Względy bezpieczeństwa każą wstrzymywać przeprawę przy zbyt niskim, lub zbyt wysokim stanie wody w rzece.

By ułatwić użytkownikom promu planowanie podróży uruchomiliśmy telefoniczną informację. Dzwoniąc pod numer telefonu komórkowego: 792 330 563 można uzyskać informację czy przeprawa jest czynna.

 


Przypomnienie o procedurze uzgodnienia zjazdu do posesji

W związku z licznymi pytaniami właścicieli działek sąsiadujących z DW 793 , która w najbliższym czasie będzie przebudowywana, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach informuje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami art. 29 Ustawy z dnia 21 marca 1985r, o drogach publicznych (Dz. U. z 2015r, poz. 460, tekst jednolity ze zm.), przy przebudowie drogi firma wykonawcza odtwarza tylko legalnie istniejące zjazdy do działek.


Informacyjne spotkanie w Żarkach na temat przebudowy DW 793

W niedzielę, 11 września br. o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach odbędzie się spotkanie z mieszkańcami miasta, podczas którego przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach przedstawią główne założenia przebudowy, jakiej poddana zostanie Droga Wojewódzka nr 793.

Roboty będą prowadzone na długości ponad 5,4 km, na odcinku od skrzyżowania z ul. Strażacką w Żarkach do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza w Myszkowie.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl