Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Dyskusja o obwodnicy Woźnik

Zdjęcie

Ponad 100 osób uczestniczyło wczoraj w spotkaniu konsultacyjnym w sprawie budowy obwodnicy Woźnik w powiecie lublinieckim. Spotkanie, które odbyło się w Urzędzie Miasta zorganizowała firma „Autostrada II”, firma z Katowic, która na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach przygotowuje wielowariantową koncepcję budowy obwodnicy miasta. Obwodnica jest konieczna nie tylko ze względu na potrzebę wyprowadzenia ruchu samochodowego poza centrum miasta (przez Woźniki przebiega ruchliwa DW 789), ale także dlatego, że w niedługim czasie w pobliżu miasta biec będzie autostrada A 1. Do tego, kilka kilometrów na zachód od miasta powstanie zjazd z autostrady. Ważne jest, by tak zmienić organizację ruchu, by wzmożony ruch pojazdów omijał centrum miasta.

 


DW 930 zamknięta na czas przebudowy

Zdjęcie

Od dziś zamknięta jest DW 930 w Połomi. Droga będzie przebudowana na długości ok. 500 m. W wyniku eksploatacji górniczej teren obniżył się. Ponieważ istnieje ryzyko zalewania drogi przez wody położonego obok zbiornika wodnego, zaszła konieczność wyniesienia korpusu drogi. Powstanie wysoki nasyp, którym pobiegnie nowy odcinek drogi.

 


Uwaga! Będzie ślisko!

Po kilkunastu dniach dodatnich temperatur, od poniedziałkowej nocy mamy do czynienia z mrozem. Na jutro i najbliższy weekend synoptycy zapowiadają mróz także w ciągu dnia. Spowoduje to powstanie na drogach śliskości i gołoledzi.


DW 931 otwarta, ale nie cała!

Do informacji o zmianie organizacji ruchu na DW 931, między Jankowicami a Bojszowami wkradła się nieścisłość. W poniedziałek, 17 bm. otwarto przejazd mostem nad potokiem Korzyniec. Ruch odbywa się wahadłowo i jest sterowany sygnalizacją świetlną. Wprowadzony jest zakaż przejazdu pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 t.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl