Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Nierzetelny raport: Ergo Hestia przeprasza!

Wielką uwagę opinii publicznej przyciągnął raport towarzystwa ubezpieczeniowego „Ergo Hestia” SA opublikowany 23 lutego br. Raport ten miał „wskazać niebezpieczne odcinki dróg spośród wszystkich dróg w Polsce i ostrzec kierowców przed ewentualnymi szkodami”.

Na drugim miejscu na liście w skali całego kraju (i pierwszym w województwie śląskim) znalazło się skrzyżowanie DW 930 i DW 933 w Mszanie. Drogami tymi administruje ZDW w Katowicach.

Publikacja wywołała falę artykułów i szereg komentarzy w mediach elektronicznych. ZDW w Katowicach było powszechnie krytykowane za to niechlubne, wysokie miejsce na liście.

 


Awaria: brak łączności telefonicznej!

Na skutek problemów technicznych dostawcy usługi łączności telefonicznej, w biurach ZDW w Katowicach nie działają dziś telefony.

O wznowieniu łączności telefonicznej poinformujemy. ZDW w Katowicach przeprasza za niedogodności.


W maju remont DW 919 w Sośnicowicach

6 maja br. upływa termin zgłaszania ofert w przetargu na naprawę liczącego 300 metrów długości odcinka DW 919 w Sośnicowicach. Podczas minionej zimy ten krótki odcinek drogi od Rynku w kierunku Trachów i Rud uległ zniszczeniu na skutek mrozu. Trzeba było zamknąć ten odcinek dla ruchu pojazdów ze względów bezpieczeństwa. W tej chwili ruch odbywa się objazdem drogami powiatowymi.

 


DW 933 w Pniówku otwarta także dla ciężarówek

Dziś o godz. 16.00 zostaną zniesione ograniczenia ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t na DW 933 w Pniówku. Przeprowadzone badania nośności konstrukcji drogi wykazały, że można dopuścić ruch pojazdów ciężarowych.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl