Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Międzynarodowy wymiar Śląskiego Forum Drogownictwa

Zdjęcie

Ponad 190 osób uczestniczyło w V  Śląskim Forum Drogownictwa, które odbyło się 26 i 27 bm. w Piekarach Śląskich. Uczestniczyli w forum naukowcy z pięciu wyższych uczelni, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów z Warszawy (IBDM) i niemieckiego Federalnego Urzędu Drogownictwa (BASt). Z całej Polski przybyli przedstawiciele zarządców dróg, w tym dyrektorzy kilku oddziałów GDDKiA i jej dyrektor generalny oraz dyrektorzy zarządów dróg wojewódzkich i  powiatowych.Owocnych obrad życzył zebranym wicemarszałek województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa i wicewojewoda śląski Mariusz Trepka. Obecni byli reprezentanci władz samorządowych: prezydenci miast, burmistrzowie i starostowie. Po raz pierwszy w historii śląskiego forum uczestniczyli w nim studenci budownictwa Politechniki Śląskiej.Jako, że Forum pełni funkcję płaszczyzny wymiany doświadczeń nie zabrakło przedstawicieli firm związanych z drogownictwem.


Przebudowa mostu i skrzyżowania w Świnnej

Dzisiaj podpisana została umowa na przebudowę skrzyżowania DW 945 z drogą powiatową w Świnnej i przebudowę mostu nad potokiem Przyłękówka. Zmieniona będzie geometria skrzyżowania. Całkowicie przebudowany będzie most położony w bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianego skrzyżowania.

 


V Śląskie Forum Drogownictwa – największa konferencja techniczna w kraju

26 i 27 kwietnia odbędzie się w Piekarach Śląskich piąte już Śląskie Forum Drogownictwa. Będzie ono pierwszą w tej skali międzynarodową konferencją techniczną branży drogowej w Polsce. Uczestniczyć w nim będą naukowcy i praktycy z Polski, Niemiec i Austrii. Forum będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi badaniami w zakresie techniki budowy, utrzymania i oznakowania dróg.


Remont mostu drogowego nad Koszarawą w ciągu DW 945

6 marca br. w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w obecności, Antoniego Szlagora, burmistrza Żywca podpisana została umowa z firmą Mostmarpal z Zarzecza na remont mostu na Koszarawie w Żywcu Sporyszu, w ciągu DW 945.Ruch na tym moście odbywa się od ponad roku wahadłowo. Taka zmiana organizacji ruchu była wówczas konieczna ze względu na zły stan techniczny betonowych łuków ustroju nośnego obiektu, co stwierdzono w wyniku przeglądu technicznego w roku 2015.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl