Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Most w Żywcu Sporyszu po remoncie

Zdjęcie

W marcu ub. roku podpisana została umowa z firmą Mostmarpal z Zarzecza na remont mostu w Żywcu Sporyszu, w ciągu DW 945.

Ruch na tym moście odbywał się od ponad roku wahadłowo. Taka zmiana organizacji ruchu była wówczas konieczna ze względu na zły stan techniczny betonowych łuków ustroju nośnego obiektu, co stwierdzono w wyniku przeglądu technicznego w roku 2015.

ZDW w Katowicach zlecił ekspertyzę i wykonanie projektu naprawy mostu.

Remont mostu na Koszarawie w Żywcu Sporyszu polegał na wzmocnieniu konstrukcji przez wprowadzenie dodatkowych stalowych łuków.

 


Możliwy brak łączności telefonicznej z ZDW w dniu 16.01.2018.

W związku z pracami konserwacyjnymi centrali telefonicznej w dniu 16.01.2018, będzie utrudniony kontakt telefoniczny z ZDW w Katowicach. Za utrudnienia przepraszamy.


DW 934 w Bieruniu będzie otwarta

W sobotę, 9 grudnia br. o godz. 9.00 otwarty zostanie przebudowany odcinek DW 934 w Bieruniu. W ciągu czterech miesięcy przebudowano całkowicie liczący 314 m odcinek drogi. Wymieniono wszystkie warstwy konstrukcji drogi i infrastrukturę techniczną. Prace przeciągnęły się o pięć tygodni z względu na niestandardowo intensywne opady deszczu we wrześniu i październiku. Koszt przebudowy wyniósł ok. 2,2 mln złotych.


Nowa nawierzchnia w Pszowie

Zdjęcie

Zakończyły się prace przy remoncie nawierzchni na DW 933 w Pszowie. Naprawa była skoordynowana z regulacją 27 studzienek kanalizacji sanitarnej jaką przeprowadziły na tym odcinku władze miasta Pszowa. Zastosowały przy tym zalecaną przez ZDW w Katowicach technologię samoregulujących się studzienek kanalizacyjnych, które pod wpływem nacisku pojazdów odkształcają się wraz z nawierzchnią drogi i nie zapadają się. Z funduszy zarezerwowanych na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich ZDW w Katowicach przeznaczył ok. 700 tys. złotych na sfrezowanie nawierzchni i położenie warstwy wiążąco-wyrównującej i ścieralnej.Remont studzienek i nawierzchni przeprowadzono w październiku i listopadzie br.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl