Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Masa bitumiczna kładziona zimą?

Zdjęcie

Wczoraj ekipy remontujące DW 924 w Czerwionce-Leszczynach rozpoczęły układanie masy bitumicznej. Inspektor ZDW w Katowicach został zaalarmowany przez zbulwersowanych mieszkańców miasta. Po rozmowie Inspektora ZDW w Katowicach z kierownikiem budowy, ten wyjaśnił, że nie była kładziona docelowa warstwa nawierzchni, tylko prowizoryczna nakładka, mająca na celu zapewnienie bezpiecznego ruchu na czas zimy. Kiedy prace będą wznowione, ta prowizoryczna nawierzchnia zostanie rozebrana.

Ta budowa od początku nie idzie dobrze.  W kwietniu br. rozstrzygnięty został przetarg na remont DW 924 w Czerwionce-Leszczynach. Wygrała go firma Mota Engil Central Europe SA.
Kontrakt obejmował remont nawierzchni, chodników i budowę elementów inżynierii ruchu poprawiających bezpieczeństwo ruchu. Kwota kontraktu opiewała na ok. 2 mln zł.
Podobne kontrakty inne formy realizują w ciągu czterech, pięciu miesięcy. Niestety firma Mota Engil Europe SA od początku miała opóźnienia.


Trudna sytuacja na drogach. Śnieg ciągle sypie!

Dzisiejszej nocy zanotowano obfite opady śniegu. Sypie także przez całe przedpołudnie. Wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne. Jednak sytuacja drogowa jest trudna. Na drogach zalega błoto pośniegowe.


Zapowiedź dużych opadów śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed dużymi opadami śniegu. Przewiduje się w nocy 28/29 listopada wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 cm, w górach od 20 do 25 cm. W ciągu dnia opady śniegu wyniosą od 5 do 10 cm. W całym okresie przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości 25-30 km/h oraz porywami wiatru do 45 km/h.
Wystąpią utrudnienia komunikacyjne. Mogą tworzyć się zaspy.


Pierwszy śnieg. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie są gotowe

Dzisiaj w województwie śląskim spadł pierwszy śnieg. Ponieważ temperatury są dodatnie, nie utrzymuje się on na jezdni. Jednak lokalnie, szczególnie w górach, w godzinach nocnych jezdnie dróg mogą być pokryte śniegiem. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl