Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

DW 796 w Zawierciu zamknięta. Remont przejazdu kolejowego

Od dziś, 19 lipca do 25 lipca br. zamknięta jest DW 796 w Zawierciu. PKP Polskie Linie Kolejowe SA przeprowadzą w tym czasie remont przejazdu kolejowego. Z informacji przekazanych przez PKP wynika, że ruch zostanie przywrócony w poniedziałek, 25 lipca br. o godz. 8.00. W związku z licznymi pytaniami mieszkańców Zawiercia, ZDW w Katowicach informuje, że remonty przejazdów kolejowych leżą w wyłącznej kompetencji zarządcy linii kolejowej.

 


Odbudowa zniszczonej przez osuwisko DW 781 rozpoczęta

Zdjęcie

Rozpoczęły się prace przy remoncie DW 781 w Kocierzu Rychwałdzkim. Przypomnijmy, że w połowie maja 2010 r. po katastrofalnych deszczach, spływająca woda uszkodziła drogę wojewódzką nr 781 w tej miejscowości ok. 1,5 km przed granicą z województwem małopolskim.

Po oględzinach okazało się, że droga osuwa się. Wraz z nią osuwało się nie tylko pobocze, ale cały korpus drogi oraz skarpa powyżej i poniżej drogi. Od tego czasu droga jest zamknięta dla ruchu.

Jasne stało się, że odbudowa zniszczonego odcinka drogi nie może ograniczyć się do naprawy jezdni. Przywrócenie tego fragmentu DW 791 do stanu sprzed powodzi musiało wymagać stabilizacji całego fragmentu górotworu.


Bezpieczniejsze przejazdy kolejowe

Zdjęcie

Zakończyła się wymiana oznakowania pionowego i poziomego na przejazdach kolejowych na drogach wojewódzki administrowanych przez ZDW w Katowicach. Kosztem ponad 238 tys. złotych wymieniono wszystkie znaki pionowe i większość oznakowania poziomego. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa.


Uwaga ćwiczenia w Pająku

Jak informuje komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, jutro, 28 czerwca br., od godz. 10.30 do 12.00 trwać będą ćwiczenia w zakresie ratownictwa technicznego i chemiczno-ekologicznego. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu na DW 904 w pobliżu zbiornika wodnego w miejscowości Pająk w gminie Konopiska.

Na miejscu będą obecni policjanci, którzy będą kierować ruchem i informować o utrudnieniach. ZDW w Katowicach prosi kierowców o ostrożną jazdę.

 
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl