Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

W maju remont DW 919 w Sośnicowicach

6 maja br. upływa termin zgłaszania ofert w przetargu na naprawę liczącego 300 metrów długości odcinka DW 919 w Sośnicowicach. Podczas minionej zimy ten krótki odcinek drogi od Rynku w kierunku Trachów i Rud uległ zniszczeniu na skutek mrozu. Trzeba było zamknąć ten odcinek dla ruchu pojazdów ze względów bezpieczeństwa. W tej chwili ruch odbywa się objazdem drogami powiatowymi.

 


DW 933 w Pniówku otwarta także dla ciężarówek

Dziś o godz. 16.00 zostaną zniesione ograniczenia ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t na DW 933 w Pniówku. Przeprowadzone badania nośności konstrukcji drogi wykazały, że można dopuścić ruch pojazdów ciężarowych.


DW 931: Otwarto most w Jankowicach

Dziś otwarto dla ruchu wyremontowany most nad rzeką Dokawa w Jankowicach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 931. To jeden z pięciu mostów w ciągu tej drogi między Pszczyną a Bojszowami, które remontowane są od ubiegłego roku. W ramach tego przedsięwzięcia gruntownie przebudowano pięć obiektów mostowych, tak, by spełniały nowoczesne parametry techniczne.


Obwodnica Buczkowic. Rozpoczęły się społeczne konsultacje

Zdjęcie

W środę, 6 kwietnia br. odbyło się w Buczkowicach spotkanie rozpoczynające konsultacje społeczne w sprawie przebiegu obwodnicy Buczkowic i Rybarzowic.

W związku z budową trasy S 69 między Bielskiem-Białą a Żywcem powstaje potrzeba wybudowania drogi omijającej te dwie wsie. Jest bowiem oczywiste, że po oddaniu do użytku S 69 ruch tranzytowy z kierunku Bielska-Białej w kierunku Szczyrku będzie odbywał się w dużej części właśnie nową trasą.

Na północny wschód od Rybarzowic będzie zjazd z S 69. Tymczasem droga lokalna łącząca dziś istniejącą DK 69 z DW 942 w Buczkowicach nie jest przystosowana do wzmożonego ruchu.

 

http://www.apropol.pl/konsultacje-spoleczne/buczkowice/ 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl