Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Frezowanie nawierzchni DW 919 w Raciborzu

Na DW 919 w Raciborzu, między kanałem Ulga a Markowicami (ul. Gliwicka) będzie dziś frezowana warstwa ścieralna nawierzchni drogi i układana na nowo. W związku z tym ruch odbywać się będzie wahadłowo.


Przygotowania do budowy obwodnicy w Pszczynie

Gotowa jest już dokumentacja projektowa północnej obwodnicy Pszczyny. Trwają czynności prawne zmierzające do uzyskania wszystkich, niezbędnych dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia budowy nowej arterii.

To dobra wiadomość dla mieszkańców miasta i kierowców zmuszonych dziś przebijać się przez zakorkowane miasto. Północna obwodnica Pszczyny połączy drogę krajową nr 1 (bezkolizyjny węzeł powstanie obok salonu samochodowego Škody) z drogą wojewódzką nr 935 mniej więcej na granicy Pszczyny i gminy Suszec. W ten sposób jadący od strony Katowic w kierunku Suszca i Żor bezproblemowo ominą centrum miasta.

Będzie to drugi, po oddanym do użytku w ubiegłym roku przejeździe pod torami kolejowymi (ul. Bielska, DW 933) bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową w mieście.

 


DW 933 w Pniówku będzie zamknięta

Zdjęcie

Dzisiaj, 16 sierpnia br. odbędzie się odbiór oznakowania objazdu w związku z zamknięciem DW 933 w Pniówku. Jeśli oznakowanie będzie prawidłowe, droga będzie zamknięta od godziny 11.00. Remont kilkusetmetrowego fragmentu przebiegającego przez Pniówek, w gminie Pawłowice jest konieczny ze względu na osiadanie gruntu wywołane eksploatacją górniczą.

Ubiegłoroczna powódź szczególnie dała się we znaki. Właśnie z powodu obniżenia terenu znaczny fragment DW 933 został zalany. Utrzymywana przez kop. „Pniówek” przepompownia nie mogła odwodnić bezodpływowego obszaru otaczającego drogę. Po ustaniu opadów i wypompowaniu wody okazało się, że korpus drogi tak mocno nasiąkł wodą, że ciężkie pojazdy mogły pokruszyć nawierzchnię. Droga była zamknięta przez kilka tygodni.

 


Raciborska (DW 919) w Sośnicowicach otwarta

Zdjęcie

Trwa procedura odbioru prac wykonanych na DW 919 w Sośnicowicach. Prowadzone są badania jakości nawierzchni bitumicznej oraz nośności drogi.

Remont liczącego ok. 200 m długości odcinka tej drogi (ul. Raciborska w Sośnicowicach) przeprowadzony był w czerwcu i lipcu br.

 
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl