Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Zjazd z drogi publicznej. Co powinien wiedzieć właściciel posesji?

Kto ma pokrywać koszty utrzymania zjazdu do posesji z drogi publicznej? Jak ustanowić zjazd z drogi publicznej? Czy inwestor przebudowy drogi odbuduje zjazd do posesji w ramach inwestycji? Jak sprawdzić, czy mam formalnie ustanowiony zjazd do swej działki?

Na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź w obszernym artykule pt. „Zjazd z drogi publicznej – przepisy prawne” autorstwa Beaty Kord-Pyrcz, naczelniczki wydziału prawnego i Zbigniewa Tabora, dyrektora ZDW w Katowicach. Ukazał się on łamach  majowo-czerwcowego wydania miesięcznika „Infrastruktura” {nr 5-6 (92), 2017}.


Międzynarodowy wymiar Śląskiego Forum Drogownictwa

Zdjęcie

Ponad 190 osób uczestniczyło w V  Śląskim Forum Drogownictwa, które odbyło się 26 i 27 bm. w Piekarach Śląskich. Uczestniczyli w forum naukowcy z pięciu wyższych uczelni, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów z Warszawy (IBDM) i niemieckiego Federalnego Urzędu Drogownictwa (BASt). Z całej Polski przybyli przedstawiciele zarządców dróg, w tym dyrektorzy kilku oddziałów GDDKiA i jej dyrektor generalny oraz dyrektorzy zarządów dróg wojewódzkich i  powiatowych.Owocnych obrad życzył zebranym wicemarszałek województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa i wicewojewoda śląski Mariusz Trepka. Obecni byli reprezentanci władz samorządowych: prezydenci miast, burmistrzowie i starostowie. Po raz pierwszy w historii śląskiego forum uczestniczyli w nim studenci budownictwa Politechniki Śląskiej.Jako, że Forum pełni funkcję płaszczyzny wymiany doświadczeń nie zabrakło przedstawicieli firm związanych z drogownictwem.


Przebudowa mostu i skrzyżowania w Świnnej

Dzisiaj podpisana została umowa na przebudowę skrzyżowania DW 945 z drogą powiatową w Świnnej i przebudowę mostu nad potokiem Przyłękówka. Zmieniona będzie geometria skrzyżowania. Całkowicie przebudowany będzie most położony w bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianego skrzyżowania.

 


V Śląskie Forum Drogownictwa – największa konferencja techniczna w kraju

26 i 27 kwietnia odbędzie się w Piekarach Śląskich piąte już Śląskie Forum Drogownictwa. Będzie ono pierwszą w tej skali międzynarodową konferencją techniczną branży drogowej w Polsce. Uczestniczyć w nim będą naukowcy i praktycy z Polski, Niemiec i Austrii. Forum będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi badaniami w zakresie techniki budowy, utrzymania i oznakowania dróg.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl