Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Usprawnić i ulepszyć proces wyłaniania wykonawców

Zdjęcie

19 lutego br. w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa z reprezentantami Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich. Delegacjom przewodniczyli Barbara Dzieciuchowicz, prezes OIGD i Zbigniew Tabor, przewodniczący Konwentu ZDW.

Spotkanie odbyło się na wniosek Izby, reprezentującej przedsiębiorstwa branży budownictwa drogowego, która boryka się ostatnio z dużymi problemami. Spada potencjał wykonawczy firm, małe i średnie przedsiębiorstwa są w trudnej sytuacji finansowej, a w latach 2012 – 2016 aż 114 firm upadło, lub zostało zlikwidowanych. Brakuje też pracowników. Izba ocenia, że deficyt ten w firmach budujących i remontujących drogi w Polsce wynosi ok. 150 tys.


Most w Żywcu Sporyszu po remoncie

Zdjęcie

W marcu ub. roku podpisana została umowa z firmą Mostmarpal z Zarzecza na remont mostu w Żywcu Sporyszu, w ciągu DW 945.

Ruch na tym moście odbywał się od ponad roku wahadłowo. Taka zmiana organizacji ruchu była wówczas konieczna ze względu na zły stan techniczny betonowych łuków ustroju nośnego obiektu, co stwierdzono w wyniku przeglądu technicznego w roku 2015.

ZDW w Katowicach zlecił ekspertyzę i wykonanie projektu naprawy mostu.

Remont mostu na Koszarawie w Żywcu Sporyszu polegał na wzmocnieniu konstrukcji przez wprowadzenie dodatkowych stalowych łuków.

 


Możliwy brak łączności telefonicznej z ZDW w dniu 16.01.2018.

W związku z pracami konserwacyjnymi centrali telefonicznej w dniu 16.01.2018, będzie utrudniony kontakt telefoniczny z ZDW w Katowicach. Za utrudnienia przepraszamy.


DW 934 w Bieruniu będzie otwarta

W sobotę, 9 grudnia br. o godz. 9.00 otwarty zostanie przebudowany odcinek DW 934 w Bieruniu. W ciągu czterech miesięcy przebudowano całkowicie liczący 314 m odcinek drogi. Wymieniono wszystkie warstwy konstrukcji drogi i infrastrukturę techniczną. Prace przeciągnęły się o pięć tygodni z względu na niestandardowo intensywne opady deszczu we wrześniu i październiku. Koszt przebudowy wyniósł ok. 2,2 mln złotych.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl