Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

DW 934 w Bieruniu będzie otwarta

W sobotę, 9 grudnia br. o godz. 9.00 otwarty zostanie przebudowany odcinek DW 934 w Bieruniu. W ciągu czterech miesięcy przebudowano całkowicie liczący 314 m odcinek drogi. Wymieniono wszystkie warstwy konstrukcji drogi i infrastrukturę techniczną. Prace przeciągnęły się o pięć tygodni z względu na niestandardowo intensywne opady deszczu we wrześniu i październiku. Koszt przebudowy wyniósł ok. 2,2 mln złotych.


Nowa nawierzchnia w Pszowie

Zdjęcie

Zakończyły się prace przy remoncie nawierzchni na DW 933 w Pszowie. Naprawa była skoordynowana z regulacją 27 studzienek kanalizacji sanitarnej jaką przeprowadziły na tym odcinku władze miasta Pszowa. Zastosowały przy tym zalecaną przez ZDW w Katowicach technologię samoregulujących się studzienek kanalizacyjnych, które pod wpływem nacisku pojazdów odkształcają się wraz z nawierzchnią drogi i nie zapadają się. Z funduszy zarezerwowanych na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich ZDW w Katowicach przeznaczył ok. 700 tys. złotych na sfrezowanie nawierzchni i położenie warstwy wiążąco-wyrównującej i ścieralnej.Remont studzienek i nawierzchni przeprowadzono w październiku i listopadzie br.


DW 796 w Chruszczobrodzie będzie zamknięta od 18 do 18 i od 23 do 25 listopada br.

W związku z trwającą przebudową DW 796 w Chruszczobrodzie informujemy, że droga ta na odcinku od skrzyżowania z ul. Dworcową do skrzyżowania z ul. Reja będzie zamknięta jutro i pojutrze, tj. 16 i 17 listopada 2017 r.). Prosimy kierowców o ostrożność, dostosowania się do oznakowania i poleceń osób uprawnionych do kierowania ruchem.

***

Wykonawca zapowiada, że zamknięcie drogi może być przedłużone do 18 listopada br.. Odcinek ten będzie także zamknięty w przyszłym tygodniu, tj. czwartku do soboty (23 do 25 listopada br. włącznie).


Współpraca ZDW w Katowicach z naukowcami w Niemczech

Zdjęcie

W Bergisch Gladbach niedaleko Kolonii w Niemczech otwarto drogowy poligon badawczy i kalibracyjny niemieckiego instytutu Bundesanstalt für Straßenwesen (BASt), czyli Federalnego Instytutu Badawczego Dróg.

W otwarciu uczestniczył Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach, który reprezentował Polski Kongres Drogowy jako jego wiceprezes. Na stronie internetowej Polskiego Kongresu Drogowego znaleźć można szerszą informację na ten temat. Warto dodać, że ZDW w Katowicach współpracuje z BASt od kilku lat. Przedstawiciele tej placówki od kilku lat uczestniczą w organizowanym przez ZDW w Katowicach Śląskim Forum Drogowym.

 
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl