Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Awaria: brak łączności telefonicznej!

Na skutek problemów technicznych dostawcy usługi łączności telefonicznej, w biurach ZDW w Katowicach nie działają dziś telefony.

O wznowieniu łączności telefonicznej poinformujemy. ZDW w Katowicach przeprasza za niedogodności.

 


Problemy z remontem DW 934

Maleją szanse, by firma Berger Bau Polska Sp. z o. o. wykonała remont DW 934. Za kwotę prawie 1,3 mln złotych wykonawca wyłoniony w przetargu, miał przebudować drogę w Bieruniu między przejazdem kolejowym a skrzyżowaniem z DK 44. Zamówienia udzielono 6 lipca br. Roboty mają być zakończone 31 października br.

Co prawda wykonawca wczoraj uzyskał decyzję zatwierdzającą tymczasową organizację ruchu, jednak do dziś nie złożył akceptowalnych dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia remontu. Nie zatwierdziliśmy harmonogramu robót, specyfikacji materiałów, jakie miały być użyte przy remoncie drogi, w tym – co najistotniejsze – recept mas bitumicznych. Brak również wyników badań koleinowania zaproponowanych warstw nawierzchni.

 


W górach śnieżyce. Trudne warunki na drogach

Zdjęcie

Tej nocy w Beskidzie Żywieckim i Śląskim zanotowano obfite opady śniegu. Przez kilka godzin nieprzejezdne były DW 781 w rejonie przełęczy Kocierskiej. Mokry śnieg tak obciążył gałęzie drzew, że łamały się i spadały na jezdnię blokując przejazd. Sytuacja była tak niebezpieczna, że trzeba było wycofać strażaków. Dopiero nad ranem, po ustaniu opadów strażacy przystąpili do usuwania konarów i pni drzew.

Także na DW 942, w okolicach przełęczy Salmopolskiej śnieg powalił wiele drzew. Niektóre z nich miały nawet 30 do 40 cm obwodu pnia.


Informacja o kursowaniu promu w Grzegorzowicach

Wahania poziomu wody w Odrze sprawiają, że prom w Grzegorzowicach, w ciągu DW 421 nie zawsze może kursować. Względy bezpieczeństwa każą wstrzymywać przeprawę przy zbyt niskim, lub zbyt wysokim stanie wody w rzece.

By ułatwić użytkownikom promu planowanie podróży uruchomiliśmy telefoniczną informację. Dzwoniąc pod numer telefonu komórkowego: 792 330 563 można uzyskać informację czy przeprawa jest czynna.

 
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl