Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne: Drogi będą śliskie

Meteorolodzy w swych prognozach pogody zapowiadają, że w najbliższych dniach spodziewać się można marznącego deszczu. W połączeniu z nocnymi mrozami i możliwymi ociepleniami nawet powyżej zera w dzień tworzy to potencjalnie niebezpieczne warunki na drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w północnej części województwa śląskiego jest możliwe:

„wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”


DW 796 w Chruszczobrodzie otwarta

Dzisiaj DW 796 w Chruszczobrodzie została otwarta dla ruchu. Możliwy jest przejazd pojazdów do 3,5 t. Pojazdy komunikacji zbiorowej i służby ratunkowe, a także mieszkańcy posesji położonych przy przebudowywanym odcinku, miały cały czas prawo przejazdu. W tym zakresie nie nastąpiła zmiana w organizacji ruchu.

Pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t w dalszym ciągu muszą korzystać z objazdów.

Remont drogi zostanie dokończony w przyszłym roku.

 


Uwaga! Będzie ślisko na drogach i chodnikach

Na znacznej części województwa śląskiego pada marznący deszcz. Od godz. 14:00 na drogach wojewódzkich może pojawić się śliskość i gołoledź. Piaskarki i solarki już pracują. Trzeba się jednak spodzierać, że lokalnie może być bardzo ślisko.

Dotyczy to także chodników. Mogą być lokalnie bardzo śliskie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.


Uwaga, na drogach będzie ślisko!

Jak podaje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie w nocy ze środy na czwartek w województwie śląskim ma spaść marznący deszcz.

Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź –  informuje Piotr Wałach, dyżurny synoptyk.

Opady są spodziewane dziś od godz. 23:00  do godz. 07:00 w czwartek, 8 bm.

ZDW w Katowicach prosi o ostrożną jazdę. Do czasu usunięcia śliskości przez ekipy drogowe może minąć kilka godzin.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl