Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

V Śląskie Forum Drogownictwa – największa konferencja techniczna w kraju

26 i 27 kwietnia odbędzie się w Piekarach Śląskich piąte już Śląskie Forum Drogownictwa. Będzie ono pierwszą w tej skali międzynarodową konferencją techniczną branży drogowej w Polsce. Uczestniczyć w nim będą naukowcy i praktycy z Polski, Niemiec i Austrii. Forum będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi badaniami w zakresie techniki budowy, utrzymania i oznakowania dróg.


Remont mostu drogowego nad Koszarawą w ciągu DW 945

6 marca br. w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w obecności, Antoniego Szlagora, burmistrza Żywca podpisana została umowa z firmą Mostmarpal z Zarzecza na remont mostu na Koszarawie w Żywcu Sporyszu, w ciągu DW 945.Ruch na tym moście odbywa się od ponad roku wahadłowo. Taka zmiana organizacji ruchu była wówczas konieczna ze względu na zły stan techniczny betonowych łuków ustroju nośnego obiektu, co stwierdzono w wyniku przeglądu technicznego w roku 2015.


Most na Koszarawie w Żywcu Sporyszu będzie wzmocniony

Wczoraj ogłoszony został przetarg na wzmocnienie mostu w ciągu DW 945 w Żywcu Sporyszu. Ponad rok obowiązuje na moście ruch wahadłowy. Wprowadzono go ze względu na obniżoną nośność konstrukcji. Początkowo wprowadzono zakaz ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 18 t. Po kilku dniach, na wniosek wielu przedsiębiorców, zmieniono organizację ruchu na wahadłowy z dopuszczeniem przejazdu bez ograniczeń tonażowych.

Most jest wyeksploatowany i wymaga gruntownego remontu. Przygotowanie renowacji przeprawy przez Koszarawę wymagało wykonania szeregu badań jej konstrukcji i projektu. Taka dokumentacja powstała, a w budżecie na rok 2017 sejmik województwa uwzględnił kwoty potrzebne na remont mostu.

 


Ostrzeżenie meteorologiczne: Drogi będą śliskie

Meteorolodzy w swych prognozach pogody zapowiadają, że w najbliższych dniach spodziewać się można marznącego deszczu. W połączeniu z nocnymi mrozami i możliwymi ociepleniami nawet powyżej zera w dzień tworzy to potencjalnie niebezpieczne warunki na drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w północnej części województwa śląskiego jest możliwe:

„wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl