Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Informacyjne spotkanie w Żarkach na temat przebudowy DW 793

W niedzielę, 11 września br. o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach odbędzie się spotkanie z mieszkańcami miasta, podczas którego przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach przedstawią główne założenia przebudowy, jakiej poddana zostanie Droga Wojewódzka nr 793.

Roboty będą prowadzone na długości ponad 5,4 km, na odcinku od skrzyżowania z ul. Strażacką w Żarkach do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza w Myszkowie.


Nowa nawierzchnia na wiadukcie w Lublińcu

Zdjęcie

Zgodnie z planem, w sobotę i niedzielę (27 i 28 sierpnia br.) ułożono nowe warstwy nawierzchni na wiadukcie nad torami kolejowymi w Lublińcu, w ciągu DW 906. W piątek nawierzchni została sfrezowana i wyregulowane zostały studzienki kanalizacyjne. W sobotę i niedzielę układano warstwę wiążącą i warstwę ścieralną nawierzchni.

Praca trwała także w nocy z soboty na niedzielę. Wiadukt był przez dwa dni zamknięty. Dziś rano otwarto go dla ruchu. Przejazd odbywał się wahadłowo, bowiem trwały jeszcze prace wykończeniowe.


Rozpoczął się remont nawierzchni przed i na wiadukcie kolejowym, w ciągu DW 906 w Lublińcu

Wczoraj wykonawca rozpoczął frezowanie nawierzchni na odcinku od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Cmentarną. Dziś i jutro regulowane będą zapadnięte studzienki. Ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest sygnlizację świetlną oraz przez uprawnionych pracowników firmy wykonawczej.

W piątek, 26 bm. około godziny 18.00 wiadukt i odcinek drogi do skrzyżowania z ul. Cmentarną zostaną zamknięte dla ruchu. Ustanowiony będzie objazd.


Wyremontowano most nad Kocierzanką

Zdjęcie

W lipcu i sierpniu wyremontowano wyeksploatowany most nad potokiem Kocierzanka w miejscowości Kocierz w ciągu DW 781.

Wyremontowana została płyta pomostowa, wymienione warstwy izolacji, położono nową nawierzchnię. Renowacji poddane zostały także belki podporęczowe i balustrady. Remont kosztował 370 tys. zł.

 
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl