Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Most w Żywcu Sporyszu po remoncie

Zdjęcie

W marcu ub. roku podpisana została umowa z firmą Mostmarpal z Zarzecza na remont mostu w Żywcu Sporyszu, w ciągu DW 945.

Ruch na tym moście odbywał się od ponad roku wahadłowo. Taka zmiana organizacji ruchu była wówczas konieczna ze względu na zły stan techniczny betonowych łuków ustroju nośnego obiektu, co stwierdzono w wyniku przeglądu technicznego w roku 2015.

ZDW w Katowicach zlecił ekspertyzę i wykonanie projektu naprawy mostu.

Remont mostu na Koszarawie w Żywcu Sporyszu polegał na wzmocnieniu konstrukcji przez wprowadzenie dodatkowych stalowych łuków.

 

Naprawa mostu objęła także wymianę nawierzchni jezdni, dylatacji bitumicznych i naprawę balustrad. Całość robót prowadzona była przy ruchu wahadłowym. Ruch w obu kierunkach został przywrócony na moście w drugiej połowie sierpnia 2017 r.

Remont trwał do 30 listopada br. i kosztował ponad 888 tys. zł.

Most na Koszarawie powstał około 1935 roku. Miał pierwotnie 20 t nośności i szerokość niespełna 6 m. W roku 1989, ówczesny zarządca tej drogi, czyli Dyrekcja Okręgowa Dróg Publicznych w Krakowie przebudował płytę pomostową mostu poszerzając obiekt do 10 m.

Zakończona przebudowa sprawiła, że most ma nośność umożliwiającą przejazd najcięższych pojazdów dopuszczonych do ruchu.

 

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie


Lokalizacja zdarzenia
2018-01-22

 
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl