Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

V Śląskie Forum Drogownictwa – największa konferencja techniczna w kraju

26 i 27 kwietnia odbędzie się w Piekarach Śląskich piąte już Śląskie Forum Drogownictwa. Będzie ono pierwszą w tej skali międzynarodową konferencją techniczną branży drogowej w Polsce. Uczestniczyć w nim będą naukowcy i praktycy z Polski, Niemiec i Austrii. Forum będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi badaniami w zakresie techniki budowy, utrzymania i oznakowania dróg.

Prezentacje i dyskusje koncentrować się będą wokół problematyki trwałości nawierzchni bitumicznych i betonowych, ochrony przed hałasem, naprawy nawierzchni, technik pomiarowych szorstkości nawierzchni, technologii oznakowania poziomego itp.

W konferencji uczestniczyć będą m.in.: prof. Antoni Szydło z Politechniki Wrocławskiej, prof. Dr Ulf Zander z niemieckiego Federalnego Instytutu Badawczego Dróg (BASt), Maximilian Weixblaum z austriackiego stowarzyszenia rozwoju budownictwa dróg asfaltowych GESTRATA, Jacek Sudyka z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Roland Degelmann z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Bawarii, dr inż. Sławomir Heller z firmy Heller Ing. mbH, Waldemar Schottka z niemieckiego oddziału firmy 3M i wielu innych specjalistów budowy dróg.

Organizatorami V Śląskiego Forum Drogownictwa są Polski Kongres Drogowy oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Honorowy patronat na konferencją objął Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Więcej informacji i program konferencji dostępny jest na stronie Polskiego Kongresu Drogowego.

 

2017-03-29

 
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl